2021
Rene Vilbre

„Eesti matus“ on ekraniseering Andrus Kivirähki samanimelisest näidendist, mis publikumenu tõttu on püsinud Draamateatri mängukavas paarkümmend aastat ja saanud sellega Eesti teatri absoluutseks rekordlavastuseks. Žanrimääratluselt on tegemist komöödiaga, mis Kivirähile iseloomulikul moel avab ühel eestlaseks olemise ilu ja valu. Ja mida tõsisemalt üht või teist teemat käsitleda püütakse, seda naljakamalt see välja kukub.

Keset kõige kibedamat tööaega sureb väärikas eas Andres, üksikuks jäänud taluperemees, kes viimse hingetõmbeni on eestlase kombel jäägitult tööd rabanud. Kui keegi sureb, tuleb ta väärikalt ära saata. Sestap sõidab kokku kirev ja koomiline seltskond sugulasi ja tuttavaid. Kurb sündmus kisub peiede käigus vägisi koomiliste juhtumuste ja sõneluste jadaks, kus selgub, kelle esivanemad enim kannatanud, kes kõige õigem eestlane, kas parem maa- või linnainimene, kes kelle naise üle lõi ja lõpuks tuleb veel noorem generatsioon ka paari panna… „kuningas on surnud, elagu kuningas“ ehk elu läheb edasi ja matustest pulmadeni on väike samm.

Režissööriks on “Klassikokkutuleku” triloogia lavastaja Rene Vilbre.
R.Vilbre, K.Taska ja M.Vainokivi koostöös on tehtud populaarne lastefilm “Röövlirahnu Martin”. Taska Filmi ja Apollo Film Productionsi viimaseks koostööks oli Oskar Lutsu “Talve”.

Filmis teevad kaasa armastatud näitlejad : Jan Uuspõld, Merle Palmiste, Tambet Tuisk, Peeter Oja, Hilje Murel, Ago Anderson, Anna Sergejeva, Sandra Ashilevi ja Markus Habakukk

Komöödia 90 min.

Stsenarist: Ott Kilusk
Produtsent: Kristian Taska, Tanel Tatter, Veiko Esken, Marju Lepp, Manfred Vainokivi
Tootjad: Taska Film, Filmivabrik, Apollo Film Productions

Ole filmi tegemisega kursis: https://www.facebook.com/eestimatus/